Namletá zrna = tekuté štěstí
Těhotenství je i v dnešní době takový zázrak, protože stále roste počet párů, kterým se nedaří přirozeně počít dítě. Donosit zcela zdravé dítě rozhodně není samozřejmost a tak by ženy měly dbát na to, aby v těhotenství dodávaly miminku vše co potřebuje pro zdravý vývoj. Logicky by tak měly omezit vyloženě škodlivé a nezdravé věci. Udává se, že v těhotenství není dobré jíst a pít nadbytek cukru, plísňové sýry, alkoholické nápoje a je také vhodné přestat s kouřením ještě před těhotenstvím.
Mnoho žen také zajímá, co káva v těhotenství. Naprostá většina lidí totiž kávu pije zcela běžně a tak jim ani nepřijde že by nebyla nezdravá. V běžném množství je káva v pořádku, ale vědci se neustále přou, zda je dobré pít ji i v těhotenství. Je mnohem lepší zvolit bezkofeinovou kávu, která nemůže mít vliv na vyvíjející se dítě. Pokud si ani v těhotenství žena nedokáže kávu odepřít, je dobré pít spíše cappuccino či podobné kávy, kde není tolik kofeinu v malém množství kávy, tak jako je tomu například u espressa.
Káva v malém množství by škodit neměla, ale riziko nikdy asi nelze vyloučit. Pokud žena není schopná pít kávu bez kofeinu, měla by vybírat alespoň kvalitní kávu, a pít ji jen výjimečně. Říká se že všeho moc škodí a v těhotenství to platí dvojnásob, proto je lepší nezdravé věci nekonzumovat vůbec a vyhýbat se i kávě. Naopak se pro podporu vývoje plodu doporučuje konzumace ovoce a zeleniny, čisté vody a džusů. U nich je ale potřeba si dát pozor na to, aby v nich nebylo velké množství cukru. Ani v těhotenství ale není potřeba dělat z kávy strašáka, který by dítěti nějak ublížil. Pokud si ji dáte třeba jednou za týden a jen malý šálek, nejsou obavy na místě. I naše maminky pily kávu, a dá se obecně říct, že neměla na děti vliv. Je na každém jak se k svému těhotenství postaví, ale je důležité zachovat klid.